مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
۱۳۹۲/۱۰/۰۸

شرح وظایف دفتر

شرح وظایف دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل v      همکاری با دفتربرنامه ریزی و بودجه در تدوین برنامه توسعه اقتصادی میان مدت و کوتاه مدت استان در چارچوب برنامه کلان کشور و گزارش سالانه اقتصادی استان. v      نظارت بر انطباق فعالیت های اقتصادی استان با اهداف و خط مشی های توسعه ملی و منطقه ای . v      مطالعه ، بررسی ، هماهنگی و ارائه برنامه های امور اشتغال و سرمایه گذاری در قالب سند توسعه اشتغال استان در راستای سیاست های کلان کشور . v      نظارت بر اجرای برنامه های مرتبط با امور اشتغال و سرمایه گذاری و ارائه گزارش به مراجع ذیربط .  

شرح وظایف دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل

v      همکاری با دفتربرنامه ریزی و بودجه در تدوین برنامه توسعه اقتصادی میان مدت و کوتاه مدت استان در چارچوب برنامه کلان کشور و گزارش سالانه اقتصادی استان.

v      نظارت بر انطباق فعالیت های اقتصادی استان با اهداف و خط مشی های توسعه ملی و منطقه ای .

v      مطالعه ، بررسی ، هماهنگی و ارائه برنامه های امور اشتغال و سرمایه گذاری در قالب سند توسعه اشتغال استان در راستای سیاست های کلان کشور .

v      نظارت بر اجرای برنامه های مرتبط با امور اشتغال و سرمایه گذاری و ارائه گزارش به مراجع ذیربط .

 


v      همکاری و تهیه راهکارهای لازم در امور مربوط به توسعه صادرات .

v      بررسی و شناسایی امکانات موجود استان در زمینه کشاورزی ، دامپروری ، صنعتی ، خدماتی و نظایر آن به منظور توسعه و پیشبرد برنامه های کشاورزی ، دامپروری ، صنعتی استان و ارائه پیشنهاد و راه حل های مناسب به واحدهای استانی دستگاه های اجرایی و انجام پیگیری های لازم برای رفع نارسائی ها ، مشکلات و مسائل آنان .

v      انجام مطالعات و بررسی های لازم شناخت ظرفیت ها و استعدادهای بالقوه رشد کشاورزی ، دامپروری و تولیدی استان به منظور کمک به تحقق اهداف اقتصادی و تولیدی استان در چارچوب اصول کلی توسعه اقتصادی  کشور .

v      هماهنگی و همکاری با واحدهای استانی دستگاه های اجرایی در امر احیا ، گسترش ، توسعه و بهره برداری از مراتع ، جنگل ها و اراضی مستعد کشاورزی در سطح استان .

v      پیگیری تشکیل شورای عشایر استان به منظور هماهنگی بین واحدهای استانی دستگاه های اجرائی در ساماندهی امور مربوط به اسکان ،بهداشت و آمکوزش ، تامین مراتع ، فراهم نمودن زمینه اشتغال ، تامین تسهیلات رفاهی عشایر در شهرک ها و مناطق پیش بینی شده .

v      نظارت در تهیه و تنظیم طرح های کشاورزی ، دامپروری ، صنعتی ، عمرانی و اقتصادی و... با توجه به تجارب اجرایی و ضرورت ها و الزامات سیاسی و اجتماعی منطقه .

v      نظارت و ارزیابی اقدامات واحدهای استانی دستگاه های متولی و ارائه گزارشات پیشرفت امور اقتصادی و تولیدی استان به مراجع ذیربط .

v      بررسی امور آب و آبخیزداری استان به منظور استفاده به موقع و بجا از رودخانه و آب های تحت الارضی و سطح الارضی استان در قالب طرح های کاربردی .

v      ایجاد هماهنگی در زمینه امور بانکی استان .

v      نظارت عالیه بر توزیع عادلانه ارزاق عمومی و کالاهای اساسی و کنترل آن ها .

v      تامین موجبات و نظارت و مراقبت در تشکیل جلسات شورای آرد و نان استان و همچنین اجرای سیاست دولت در قبال آرد و گندم و برنامه ریزی و اجرای برنامه های تعزییرات گندم ، آرد و نان

v      انجام بررسی های لازم به منظور ارائه پیشنهادات مناسب به واحدهای استانی دستگاههای اجرایی به منظور رفع مسایل و مشکلات ناشی از اجرای طرح ها و فعالیت های صادرات غیر نفتی استان ، ارتقا سطح کیفیت صادرات و انطباق آن با استانداردهای قابل قبول کشورهای وارد کننده.

v      فراهم آوردن موجبات تشویق و توجیه صادر کنندگان محلی به انجام سرمایه گذاریهای بیشتر در زمینه توسعه صادرات با تاکید بر رعایت استانداردهای جهانی و همکاری سازمانها و مراجع ذیربط

v      تشکیل مستمر جلسات ستاد حمایت و تشویق سرمایه گذاری داخلی و خارجی به منظور توسعه امر سرمایه گذاری به طرق جلب و جذب سرمایه های داخلی و خارجی

v      پیشنهاد انجام رایزنی های لازم با نمایندگیهای کشورهای خارجی ، مستقر در جمهوری اسلامی ایران از طریق وزارت امور خارجه به منظور معرفی کیفی و کمی و همچنین تنوع صادرات غیر نفتی محلی و اهتمام در فراهم ساختن زمینه صدور این قبیل کالاها توسط واحدهای استانی دستگاههای اجرایی با هماهنگی وزارتخانه ها و سازمانهای ذیربط

v      هماهنگی با دفتر استاندار و اداره کل روابط عمومی در انجام امور مربوط به تشریفات و امور بین الملل و استقبال از مقامات کشوری و لشکری و مدعوین خارجی


منبع :
بازدید : ۳۳۷


مطالب مرتبط با این موضوع :


آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲